Ciśnienie krwi i pomiary funkcji życiowych

Zapewnienie prawidłowego dobrostanu zwierząt, to kluczowy punkt zarówno dla zachowania odpowiednich norm bioetycznych, ale również jako główny czynnik do uzyskania satysfakcjonujących wyników badań. Odpowiednia opieka zwierząt w trakcie trwania doświadczenia związana jest ze stałym monitorowaniem stanu zdrowia, która polega nie tylko na obserwacji zewnętrznego wyglądu zwierzęcia, ale także na precyzyjnym pomiarze wszelkich funkcji życiowych (w tym ciśnienia krwi, tętna, częstości oddechów czy temperatury ciała).

W tym celu Animalab wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naukowców i w swojej ofercie proponujemy szeroki zakres urządzeń służących do pomiaru funkcji życiowych u zwierząt. W swojej gamie posiadamy zarówno monitory funkcji życiowych przeznaczone dla dużych zwierząt jak i aparatury do pomiaru ciśnienia krwi u małych zwierząt (myszy, szczurów i innych gryzoni).

Dodatkowo posiadamy również wszczepiane rejestratory temperatury i ciśnienia krwi (BP), które zapewne ułatwią monitorowanie stanu zdrowia u swobodnie poruszających się zwierząt. Implantowane rejestratory przeznaczone są zarówno dla dużych zwierząt (takich jak niedźwiedzie, świnie, bydło, czy kopytne), a także małych zwierząt laboratoryjnych (w tym również organizmów wodnych takich jak ryby).

Ponadto, zapewniamy także systemy służące do nieinwazyjnego monitorowania ciśnienia krwi (NIBP) z zachowaniem wysokiego poziomu dobrostanu zwierząt. Monitorowanie nieinwazyjne odbywa się za pomocą specjalnego mankietu zakładanego na ogon zwierzęcia. W swojej ofercie posiadamy również wielostanowiskowe urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi u wielu zwierząt jednocześnie.

Posiadamy również wielofunkcyjne systemy modułowe, które wykonują pomiary takie jak: wysokorozdzielczy elektrokardiogram (EKG), pomiar tętna w czasie rzeczywistym, pomiar częstości oddechów oparty o impedancję klatki piersiowej, pomiar temperatury za pomocą sondy rektalnej, a także możliwość podgrzewania wybranych stref ciała.

Aby jak najlepiej dobrać odpowiedni system do pomiaru funkcji życiowych dla danego gatunku, proponujemy skontaktować się bezpośrednio z naszymi przedstawicielami handlowymi, którzy pomogą wybrać odpowiednie urządzenie.