Ściółki, akcesoria wzbogacające

Ściółki dla zwierząt, ściółki osikowe dla zwierząt laboratoryjnych

Ściółki dla zwierząt produkowane są z różnego rodzaju drewna. Jednak Animalab oferuje jedne z najlepszych – ściółki TAPVEI, wykonane z drewna osikowego. Materiał drzewny jest objęty certyfikacją łańcucha dostaw przez Forest Stewardship Council® (FSC®). Proces produkcji ściółki TAPVEI i drewnianych zabawek dla zwierząt jest także standaryzowany przez normy ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, co gwarantuje, iż każda partia ściółki osikowej lub akcesoriów do wzbogacenia klatek, enrichmentu, jest tej samej jakości i parametrów. 

Ściółki osikowe TAPVEI wykazują świetne parametry w zakresie chłonności wilgoci i amoniaku. Idealnie nadają się do użytku w zwierzętarniach korzystających z regałów IVC, izolatorów i dyspenserów ściółki, ponieważ są praktycznie bezpyłowe i nie zapychają filtrów, dzięki czemu przyczyniają się do tańszej eksploatacji filtrów wstępnych i filtrów HEPA.

Materiał gniazdujący TAPVEI dla samic gryzoni i ich potomostwa

Materiały gniazdujące są jednym z najważniejszych produktów w zwierzętarniach poprawiających dobrostan zwierząt w ramach zasad 3R. Samice gryzoni budują z nich gniazda, w których urodzą młode. Wyjątkowo miękkie i sprężyste włókna z drewna osikowego umożliwiają zaspokojenie tej naturalnej potrzeby.

Enrichment dla zwierząt, akcesoria wzbogacające środowisko bytowe zwierząt laboratoryjnych

Oferujemy różnego typu akcesoria aktywizujące zwierzęta, poprawiające ich dobrostan i wspierające ich naturalne instynkty gryzienia, chowania się, a także redukujące stres i agresję. Szeroki wybór klocków do gryzienia, domków, schronień, schodów, tuneli, labiryntów pozwala zaaranżować zwierzętom dogodne warunki bytowania. Wszystkie produkty nadają się do autoklawowania i mycia w zmywarkach do klatek dla zwierząt.