Rejestrator temperatury i tętna, implantowany, milli
Najważniejsze zalety
- bezprzewodowy i mały (13 mm x 39,5 mm), 11,8 g
- dane zapisywane w pamięci zaimplantowanego czujnika
- umożliwia grupowe i nieograniczone przestrzennie bytowanie badanych osobników
- automatyczne pomiary wg częstotliwości zaprogramowanej przez badacza
- żywotność baterii: do 9,5 miesięcy (przy interwale próbkowania 10 min.)
- pojemność baterii: 43 690 pomiarów
- łatwa sterylizacja i możliwość wtórnego użytkowania na czas działania baterii
Opis
DST milli-HRT jednocześnie mierzy tętno i temperaturę wnętrza ciała u zwierząt. Idealnie nadaje się do badań, w których rejestruje się podstawowe i immunologiczne odpowiedzi oraz do badań toksykologicznych, metabolicznych i termoregulacji.
Tętno jest odczytywane bezprzewodowym kanałem EKG, w którym elektrody stanowią część materiału obudowy, co czyni rejestrator szczególnie łatwym do wszczepienia. Rejestrator pobiera pomiary burstów z każdego ustawionego interwału czasu i oblicza średnie tętno dla każdego nagrania. Każdy zarejestrowany burst składa się z 600 pomiarów. Do celów walidacji, pojedyncze uderzenie jest oceniane z indeksem (QI) dostępnym w załączonym oprogramowaniu.
Czujnik temperatury można zapisać do 27 844 pomiarów tętna i temperatury oraz posiada żywotność baterii około 3,5 miesięca (przy ustawieniu przedziału próbkowania 10 min.). Rejestrator jest łatwy do sterylizacji (sterylizacja gazowa lub 70% etanol) i może być wykorzystany tak długo, jak wytrzyma bateria, co sprawia, że jest bardzo opłacalny w użytkowaniu. Każdy DST micro-HRT posiada własny pięciocyfrowy numer seryjny umieszczony na obudowie, jak i w pamięci rejestratora oraz dopisany do wszystkich pobranych danych. Każdy rejestrator jest dostarczany z certyfikatem kalibracji.
DST micro-HRT działa z oprogramowaniem Mercury i Communication Box, który służy jako interfejs pomiędzy rejestratorem a komputerem. Gdy rejestrator zostanie umieszczony w Communication Box ustala bezprzewodową komunikację, a dane mogą zostać przesłane do oprogramowania. Wyniki są wyświetlane zarówno w formie graficznej jak i tabelarycznej. Po sczytaniu danych, DST mogą być zaprogramowane i użyte ponownie tak długo na ile wystarcza baterii. Na tej samej sekwencji pomiarowej można ustawić do siedmiu różnych interwałów pomiaru. Jest to szczególnie użyteczne, gdy potrzeba częstszych pomiarów w danym okresie czasu.