Star-oddi

Star-oddi

Głównym produktem firmy jest seria rejestratorów Data Storage Tag  (DST), którą Star-oddi opracował i produkuje od 1993 roku.

DST to miniaturowy rejestrator pierwotnie zaprojektowany do znakowania małych ryb i do znakowania gatunków, takich jak dorsz i halibut, zbierania informacji o zachowaniach handlowych i cennych gatunków ryb. DST stosuje się w szerokim zakresie badań in-vivo, jak również wykorzystuje jako samodzielne rejestratory danych z otoczenia.

DST wyjątkowo dobrze nadaje się do każdego badania z udziałem organizmów żywych, ponieważ jest wykonany z biozgodnego materiału ceramicznego. Nie jest rozpoznawany przez organizm zwierzęcia jako obcy materiał, a zatem zmniejsza wskaźnik śmiertelność z powodu odrzucenia.

Inne produkty obejmują podwodny rejestrator temperatury Starmon i bardziej masywny sprzęt, który jest wyjątkowy i rewolucyjny: podwodny sprzęt do znakowania, selektor ryb i przynęta rybna. Star-Oddi oferuje szeroką gamę rejestratorów mierzących temperaturę, głębokość (ciśnienie), zasolenie (przewodnictwo), nachylenie, natężenie światła i pola magnetycznego. Produkty te były wykorzystywane w wielu różnych projektach, np. Migracji ryb, badaniach narzędzi połowowych, oceanografii, monitoringu otworów wiertniczych, badaniach toksykologicznych, opracowywaniu leków i pomiarach pasteryzacji.

www.star-oddi.com