Dygestoria

Dygestorium laboratoryjne, czyli mówiąc inaczej wyciąg laboratoryjny, to urządzenie wyposażone w wentylator, który w sposób ciągły wydmuchuje powietrze z komory wnętrza dygestorium na zewnątrz laboratorium. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie przedostaniu się szkodliwych substancji (np. trucizn czy chemicznych oparów) do laboratorium, a tym samym dbanie o bezpieczeństwo użytkownika przeprowadzającego reakcje chemiczne. Posiadamy w naszej ofercie zarówno małe dygestoria nastołowe jak i wysokoprzepustowe dygestoria wolnostojące przeznaczone do codziennego użytku.

Dygestoria nastołowe wykonane są ze stali nierdzewnej lub stali emaliowanej (w zależności od modelu), natomiast blat roboczy pokryty jest dodatkowo kwasoodporną warstwą ochronną. Co więcej, przednia szyba ma 6 mm grubości, a jej drzwi wsparte na zawiasach, wyposażone są w specjalny system sprężynowy, który dodatkowo ułatwia i zapewnia płynne zamykanie dygestorium. Oprócz solidnej, zewnętrznej obudowy, dygestorium skutecznie chroni użytkowników przed szkodliwymi czynnikami chemicznymi za pomocą wbudowanego wyciągu mechanicznego, który usuwa niebezpieczne gazy z powierzchni roboczej. Z kolei napływające powietrze wpływa najpierw do okapu, dlatego zapobiega przedostawaniu się szkodliwych substancji do wnętrza pomieszczenia, zapewniając bezpieczne użytkowanie przez pracownika.

 

Czytaj więcej

 

Z kolei wielkogabarytowe dygestoria wolnostojące przeznaczone są do zastosowań laboratoryjnych na szeroką skalę zarówno w oddziałach szpitalnych, przemysłowych jak i w szkolnictwie. Ich podstawową funkcją jest ochrona pracowników przed kontaktem z materiałami niebezpiecznymi (głównie opary chemiczne) podczas pracy w laboratorium. Dygestoria wolnostojące mocowane są do indywidualnych kanałów wentylacyjnych, które wyposażone są w mechaniczny wyciąg powietrza. Wolnostojące dygestorium chemiczne posiada standardowo oświetlenie LED, zlew oraz blat wykonany ze stali nierdzewnej. Całość konstrukcji jest wsparta o stalową ramę nośną z regulowanymi nogami, która wyposażona jest dodatkowo w instalację elektryczną oraz włącznikami sterowania oświetleniem i wentylacją. Co więcej, tego typu dygestorium jest również gotowe do podłączenia instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Dygestorium skutecznie chroni użytkownika nawet przy niskich wartościach wyciągu powietrza.

Nasze dygestoria montowane są do wyciągowych kanałów wentylacyjnych, które znajdują się w każdym laboratorium, dlatego są przeznaczone do pracy zarówno w laboratoriach chemicznych, biologicznych, analitycznych jak i w dużych halach przemysłowych. Wszystkie urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty zgodności m.in.: deklaracja zgodności CE, certyfikat niezależnej jednostki akredytacyjnej oraz certyfikat zarządzania jakością ISO 9001. Dostarczamy dygestoria chemiczne do laboratorium wraz z określonym wyposażeniem (standardowo wyposażone w oświetlenie, ale istnieje możliwość indywidualnego doposażenia zgodnie z życzeniem klienta), wraz z montażem przez wykwalifikowanych serwisantów Animalab.

Zalety digestorium laboratoryjnego:

  • Bezpieczna praca z odczynnikami chemicznymi
  • Solidna konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej (AISI 304)
  • Kwasoodporny blat roboczy (AISI 316), dzięki czemu powierzchnia jest odporna na korozję
  • Prosta instalacja do systemu wyciągowego
  • Powierzchnia robocza łatwa do utrzymania w czystości
  • Przednie drzwi wykonane ze szkła laminowanego, które dzięki systemowi sprężynowemu płynnie otwierają się i zamykają
  • Indywidualne wyposażenie wnętrza komory (instalacja wodna oraz elektryczna)
  • Certyfikowane urządzenia wentylacyjne

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o procesie instalacji oraz okresowego serwisowania dygestoriów laboratoryjnych.