Charles River Laboratories

Mysz C57BL/6, C57BL/6NCrl - model zestarzony

Kod 24982426-2575
Model myszy starczej C57BL jest często stosowany w chorobach związanych z wiekiem, takich jak demencja, choroba Alzheimera, a także w badaniach nad otyłością i cukrzycą.
Dowiedz się więcej o produkcie
Zobacz inne produkty w zastosowaniach
Cechy

Nomenklatura: C57BL/6NCrl

Typ: wsobny

Opis: Myszy C57BL/6 są najczęściej używanymi szczepami wsobnymi w badaniach naukowych. Nasze kolonie C57BL/6 są genetycznie identyczne w każdym szczepie, dzięki czemu są wolne od różnic genetycznych, które mogłyby wpłynąć na wyniki badań. Szczepy myszy wsobnych wykazują wysoki stopień jednorodności w swoich odziedziczonych cechach fenotypowych, które obejmują wygląd zewnętrzny, zachowanie oraz odpowiedź na terapie eksperymentalne. Dojrzałe zwierzęta są przydatne do badań różnych chorób związanych z wiekiem. W Charles River, dane kohorty samców i samic są odsadzane, a następnie przechowywane razem aż do ~ 77 tygodnia życia, dzięki czemu myszy są dostępne do natychmiastowych badań, eliminując potrzebę czekania, aż zwierzęta w naturalny sposób zestarzeją się.

Pochodzenie: Model został opracowany przez C.C. Little w 1921 roku, ze skojarzenia zwierząt z linii „Miss Abby Lathrop”, która dała również początek szczepom C57BR i C57L. Linie 6 i 10 zostały rozdzielone w 1937 roku. Do The Jackson Laboratory model trafił w 1948 roku z Hall., a do NIH w 1951 r. z The Jackson Laboratory przy pokoleniu F32. Natomiast z NIH model trafił do Charles River w 1974 roku.

Genetycznie jednorodne, czarne myszy C57.

W naszej hodowli korzystamy z programu International Genetic Standardization (IGS) w połączeniu z piramidowym systemem kojarzenia, który został zaprojektowany w celu utrzymania najwyższego poziomu jednorodności genetycznej u myszy C57BL/6. Piramidalny system kojarzenia gwarantuje, że nasze myszy C57BL/6 są genetycznie identyczne w obrębie każdego szczepu.

W naszej ofercie posiadamy również:

  • mysz C57BL/6
  • mysz C57BL/6-Germ-Free (mysz wolna od patogenów)
  • mysz C57BL/6-Elite (SOPF) (mysz z profilem zdrowotnym VAF/Elite®)

Kolor sierści: czarny

Haplotyp MHC: H2b

Kod szczepu: 701

Model dedykowany do: Wraz z wiekiem u myszy mogą rozwijać się różnorodne choroby związane ze starzeniem, dlatego model ten jest idealny do badań takich chorób jak: nowotwory, demencja, choroba Alzheimera, utrata słuchu związana z wiekiem, gęstość kości, otyłość oraz cukrzyca.

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone

Raporty o stanie zdrowia: korzystając z nomenklatury szczepów, znajdź odmianę pod linkami poniżej:

*Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Charles River