Steelco

Wysokowydajna zmywarka oraz suszarka do szkła laboratoryjnego LAB 1500

Kod LAB1500

Zmywarka laboratoryjna LAB 1500, to wysokowydajny system służący zarówno do mycia jak i suszenia szkła. Urządzenie zostało opracowane specjalnie na potrzeby laboratoriów, które wymagają codziennego czyszczenia dużej ilości przedmiotów. Ta zmywarka laboratoryjna wyposażona została w automatyczne drzwi przesuwne, które pozwalają na pełną widoczność, a także zapewniają oszczędność miejsca w laboratorium.

Zmywarka posiada tryb mycia natryskowego na maksymalnie 6 poziomach z 8 różnymi lokalizacjami półek, co zapewnia maksymalną elastyczność pracy. Ponadto, komory zmywarki można konfigurować, w zależności od wysokości załadowanych naczyń.

Dowiedz się więcej o produkcie
Zobacz inne produkty w zastosowaniach
Cechy

Dwie, wysokowydajne pompy czyszczące przeznaczone są do niezależnego mycia, a w połączeniu z dużym przepływem wody oraz odpowiednim ciśnieniem natryskowym, zapewniają doskonałe efekty mycia. Ponadto, dostępny jest również opcjonalny zbiornik do podgrzewania wody, dzięki któremu możliwe jest wykonanie końcowego płukania bez konieczności recyrkulacji.

Zmywarka laboratoryjna LAB1000 posiada funkcję mycia natryskowego na maksymalnie 6 poziomach z 8 różnymi lokalizacjami półek, dzięki czemu zapewnia maksymalną elastyczność pracy. Ponadto, posiada komory, które można skonfigurować w zależności od wysokości załadowanych przedmiotów. Wszystkie poziomy wyposażone są w teleskopowe szyny nośne, które odpowiadają za łatwy i bezpieczny załadunek oraz rozładunek szkła. Dodatkowo, górne poziomy można wyjąć w celu włożenia szkła o dużej wysokości.

Standardowo, dwie pompy perystaltyczne zapewniają precyzyjne dozowanie płynnych środków chemicznych. Poza tym, wygodne drzwi zamontowane na zawiasach umożliwiają łatwy dostęp do przechowywania zbiorników na detergenty (do 2 pojemników o pojemności do 10-ciu litrów). Opcjonalny system filtracji oraz suszenia wymuszonym powietrzem z regulowanymi ustawieniami czasu i temperatury, zapewnia całkowite wysuszenie wszystkich naczyń szklanych (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz). Aby zapewnić jak najlepszą pełną kontrolę nad procesem, urządzenie sterowane jest za pomocą cyfrowego sterownika PLC z przyjaznym dla użytkownika, kolorowym ekranem dotykowym HMI.

Najważniejsze cechy zmywarek laboratoryjnych z serii LAB1500:

Elastyczne rozwiązania

Elektryczny lub parowy wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej zapewnia szybkie podgrzewanie wody w zbiorniku zmywarki.

Wydajne suszenie

Wbudowany system suszenia wymuszonym powietrzem wraz z filtrami HEPA 14 oraz regulowanymi ustawieniami temperatury i czasu, zapewniają całkowite wysuszenie wszystkich naczyń szklanych z każdej strony (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz).

Zbiornik do końcowego płukania bez recyrkulacji

Zbiornik do wstępnego podgrzewania wody został skonfigurowany z elektrycznymi elementami grzejnymi, co umożliwia końcowe płukanie bez konieczności recyrkulacji.

Jakość procesu

Opcjonalnie dostępne są: przepływomierze służące do kontroli dozowanych środków chemicznych oraz czujnik przewodności wody, który umożliwia dokładny pomiar wartości przewodności podczas płukania końcowego.

7-calowy, przyjazny dla użytkownika interfejs HMI

Przemysłowy sterownik PLC z intuicyjnym 7-calowym ekranem dotykowym HMI, który daje możliwość zaprogramowania aż 65 różnych opcji.

Pełna identyfikacja

Zintegrowana drukarka termiczna pozwala na rejestrowanie faz mycia wraz ze szczegółowymi informacjami. Za pomocą portu USB można tworzyć kopie zapasowe, a także zastosować funkcję przywracania oprogramowania. Zarówno ścieżka audytu, zarządzanie użytkownikami jak i podpis elektroniczny są zgodne z Kodeksem Przepisów Prawnych (CFR 21).

Wysoka i elastyczna pojemność

System LAB1500 posiada obecnie największą pojemność komory myjącej (o pojemności 484 litrów) przy najmniejszej powierzchni roboczej dostępnej na rynku. Urządzenie posiada funkcję mycia natryskowego na maksymalnie 6 poziomach z 8 różnymi lokalizacjami koszy, co zapewnia maksymalną elastyczność pracy.

Wydajne mycie

Wysokiej jakości komora myjąca klasy AISI 316 L oraz cztery, obrotowe ramiona natryskowe (dwa górne i dwa dolne) zapewniają optymalną wydajność mycia. Dodatkowe ramiona spryskujące dostępne są na specjalnych wózkach przeznaczonych do mycia górnego poziomu.

Szeroka gama statywów, wkładów, tacek oraz innych akcesoriów

Posiadamy szeroki wybór koszy oraz akcesoriów do zmywarek, które spełniają różnego rodzaju wymagania (zarówno dotyczące pojemności produktów jak i sposobu ich czyszczenia). Dzięki temu pozwala to na zmaksymalizowanie liczby naczyń szklanych poddawanych myciu, zapewniając pełne pokrycie wsadu, co dodatkowo zapobiega przemieszczaniu się przedmiotów w trakcie procesu mycia, a tym samym zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia.

Zestaw zbiorników na zwierzęta wodne

Specjalny zestaw przeznaczony jest do dekontaminacji zbiorników wodnych stosowanych w wiwariach oraz innych obiektach badawczych. Pakiet obejmuje trzy pompy dozujące detergenty, nowoczesny system myjący, przepływomierze oraz czujnik przewodności wody.

Pełna identyfikacja

Oprogramowanie SteelcoData View przeznaczone jest do monitorowania, gromadzenia oraz rejestrowania danych, a także wszelkich parametrów cykli (tj. czasu, temperatury, zużycia cykli czy historycznych danych alarmowych) maksymalnie z 15 urządzeń Steelco na jeden komputer. Informacje zbierane są w czasie rzeczywistym, a następnie wizualizowane w celu lepszego monitorowania i zarządzania danymi.