Danish Myo Technology

Konfokalny miograf typu "wire" - 360CW

Kod 360CWDMT

System LSCM jest połączony z miografem tętnic, dzięki czemu umożliwia jednoczesne pomiary siły izometrycznej oraz fluorescencję.

Doskonałym przykładem wykorzystywania tego systemu są badania korelujące skurcze izometryczne w izolowanym naczyniu krwionośnym oraz wewnątrzkomórkowe pomiary poziomu Ca2+ w komórkach mięśni gładkich naczyń.

Dowiedz się więcej o produkcie
Cechy

Miograf konfokalny (model: 360CW) został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić bardzo bliski dostęp optyczny do zamontowanego naczynia krwionośnego, umożliwiając w ten sposób wykonania obrazów o wysokiej rozdzielczości barwników fluorescencyjnych lub markerów za pomocą laserowej mikroskopii konfokalnej (LSCM). System ten bardzo sprawnie łączy mikroskop LSCM z miografią tętnic, dzięki czemu możliwe są jednoczesne pomiary siły izometrycznej oraz obrazowanie fluorescencyjne. Doskonałym przykładem wykorzystania tego urządzenia są badania, które korelują skurcze izometryczne w izolowanych, zamontowanych naczyniach krwionośnych, a także wewnątrzkomórkowe pomiary poziomu Ca2+ w komórkach mięśni gładkich naczyń.

Unikalna konstrukcja komory łączy ze sobą zarówno precyzję jak i stabilność konwencjonalnych miografów przewodowych z dodatkową funkcją precyzyjnego ruchu z dokładnością do mikrometra w osi Z. Dzięki temu, system miografu przewodowego jest elastyczny we współpracy z innymi podzespołami np. z mikroskopami LSCM oraz innymi obiektywami o dużym powiększeniu.

Konstrukcja zbiornika na kąpiel narządową umożliwia łatwy dostęp do obiektywów zanurzeniowych o dużej aperturze numerycznej stosowanych w mikroskopach odwróconych oraz obiektywów do bezpośredniego zanurzenia stosowanych w standardowych mikroskopach pionowych. Poza tym, specjalnie zaprojektowano dodatkowe wsporniki mocujące, aby umożliwić precyzyjne, pionowe pozycjonowanie zamontowanego naczynia krwionośnego lub pierścienia tkankowego bezpośrednio nad lub na oknie komory. Pozwala to na użycie obiektywów o odległościach roboczych mniejszych niż 250 μm na mikroskopie odwróconym LSCM. Może być to bardzo przydatne do badań, gdy pomiary elektrofizjologiczne są pobierane z powierzchni zamontowanej tkanki.
Komory systemu miografów są dostarczane z niestandardowymi pokrywami przeznaczonymi do systemów mikroskopów odwróconych lub pionowych. W osłonach znajdują się przyłącza elektrod zasysających, napowietrzających lub pomiarowych do analizy napięcia, pH lub poziomu gazów takich jak NO czy O2.

Związki można dodawać bezpośrednio do wnętrza komory, a siłę/napięcie w naczyniu można mierzyć bezpośrednio na mikroskopie LSCM. Dane pozyskiwane z miografu (takie jak siła i temperatura) mogą być rejestrowane w sposób ciągły za pomocą wyjść analogowych lub interfejsu szeregowego zdefiniowanego przez użytkownika.

Komora miograficzna

  • Specjalny kształt komory minimalizujący objętości (>2,2 ml)
  • kwasoodporna stal nierdzewna zapobiegająca przywieraniu związków lepkich/lipidowych
  • Segmenty montowane na pierścieniu >30µm
  • Regulacja osi XYZ do precyzyjnego ustawienia naczyń krwionośnych
  • Możliwość pracy na niskopracujących obiektywach (>100µm)

Interfejs

  • Wybór zakresu siły (mN)
  • Bezpośrednie przesyłanie danych
  • Zintegrowana kontrola temperatury
  • Wbudowana procedura kalibracji
  • Intuicyjne menu na ekranie dotykowym
  • Wyjścia analogowe i cyfrowe
  • Kompaktowa konstrukcja wykorzystująca niewielką powierzchnię na blacie roboczym
  • Kompatybilny z oprogramowaniem LabChart Pro
Komponenty
Rozszerz produkt o dodatki