Kojair

Komora mikrobiologicznej 1 klasy bezpieczeństwa

Kod KC-1
Komora Kojair KC-1 bezpieczeństwa mikrobiologicznego – do ochrony użytkownika i środowiska.
Dowiedz się więcej o produkcie
Zobacz inne produkty w zastosowaniach
Cechy

Komora bezpieczeństwa mikrobiologicznego KC-1 Kojair – do ochrony użytkownika i środowiska. KC-1 spełnia wymagania normy EN-12469.

Kojair KC-1 to komora bezpieczeństwa klasy I, która chroni użytkownika i środowisko przed zagrożeniami związanymi z obchodzeniem się z zakażonym i innym niebezpiecznymi materiałami biologicznymi. Komora biobezpieczeństwa jest wyposażona w okno, przez które operator może manipulować zawartymi w niej przedmiotami, a powietrze jest stale wydmuchiwane, aby zapobiec wydostawaniu się zanieczyszczeń w powietrzu generowanych wewnątrz.

Budowa
Wnętrze komory wykonane jest ze stali nierdzewnej.

Okno
Szyba przednia wykonana jest z laminowanego szkła o grubości 6 mm i może być uszczelniona w celu przeprowadzenia fumigacji oraz otwarta, aby ułatwić dostęp do miejsca pracy.

Wykończenie
Wszystkie wykończenia wewnętrzne są odporne na rozpuszczalniki, środki dezynfekujące i ścieranie, a podstawa jest płaska i sztywna, co zapobiega jej zginaniu, które mogłoby stworzyć niebezpieczne warunki wewnątrz komory.

Oświetlenie
Oświetlenie powierzchni roboczej w komorze bezpieczeństwa mikrobiologicznego KC-1 wynosi 1000 luksów.

Filtry
Filtr główny to sprawdzony pod kątem szczelności filtr HEPA o wysokiej wydajności, który spełnia wymagania normy H14, tj. wydajność co najmniej 99,995% dla cząstek o średniej średnicy mierzonej zgodnie z MPPS. Filtr montowany jest w taki sposób, aby żadne powietrze nie mogło ominąć medium filtracyjnego.

System powietrza wylotowego
Komora jest skonstruowana tak, aby wydmuchiwać powietrze do atmosfery za pomocą indywidualnego wentylatora zamontowanego za filtrem. Wentylator jest praktycznie bezgłośny i posiada regulację napięcia. Za filtrami komora jest wyposażona w automatyczny system zapobiegający cofaniu się powietrza do wnętrza systemu, szczególnie gdy wentylator komory jest wyłączony.

Prędkość powietrza
Komora została zaprojektowana tak, aby prędkość powietrza we wszystkich punktach otworu roboczego pozostawała w określonych granicach, minimum 0,7 m/s.

Poziom hałasu
Poziom hałasu wynosi około 53 dB(A).

Modele
Nazwa
A102605  Komora bezpieczeństwa mikrobiologicznego klasy 1 - KC1, stal nierdzewna Otrzymaj ofertę
A108757  Komora bezpieczeństwa mikrobiologicznego klasy 1 - KC1, malowana proszkowo na biało Otrzymaj ofertę