Ugo Basile

Gorąca-zimna płytka NG do badań przesiewowych termicznej hiperalgezji i alodynii

Kod 35150UB
Nowa gorąca/zimna płytka NG oferuje szeroki zakres temperatur, ustawianych w zakresie od -5 ° C do 65 ° C i bardzo szybko, a także precyzyjnie osiąga oraz utrzymuje zadaną temperaturę.
Dowiedz się więcej o produkcie
Zobacz inne produkty w zastosowaniach
Cechy
  • Temperatura pracy: od -5,0° C do 65,0° C w krokach co 0,1°C, z dokładnością do 0,5° C
  • Wykrywanie: za pomocą przełącznika pedałowego
  • Tryby pracy: stała lub rosnąca temperatura, do eksperymentów dynamicznych
  • Oprogramowanie X-PAD: zupełnie nowe, przyjazne dla użytkownika oprogramowanie zawarte w standardzie, do konfiguracji eksperymentu i zarządzania wynikami
  • Sterowanie: 4”3 ekran dotykowy do ustawiania i monitorowania testu
  • Przenoszenie danych: za pomocą dołączonej pamięci USB

Zastosowanie

Płytka grzejna testuje reakcję na ból u zwierząt. Jest wykorzystywana w podstawowych badaniach bólu oraz do testowania skuteczności leków przeciwbólowych poprzez obserwację reakcji na ból wywołany ciepłem.

Metoda opracowana przez N.B. Eddy i D. Leimbach w 1953 r. ocenia czas reakcji myszy upuszczonych na rozgrzaną powierzchnię, a tym samym skonfrontowanych z bodźcem cieplnym przyłożonym do powierzchni podeszwy.

Eddy i Leimbach zastosowali behawioralny model nocycepcji, w którym zachowania takie jak skakanie i lizanie tylnej łapy są wywoływane w wyniku szkodliwego bodźca termicznego. Lizanie to szybka reakcja na bolesne bodźce termiczne, które są bezpośrednim wskaźnikiem progu nocyceptywnego. Skakanie reprezentuje bardziej złożoną reakcję, z opóźnieniem i obejmuje emocjonalny element ucieczki.

Gdy zwierzętom podaje się centralny środek przeciwbólowy, czas reakcji znacznie się wydłuża.

Nowa płyta Hot / Cold Plate 35100 została zaprojektowana do badania niedawno opublikowanych systemów receptorów zimna neuronów, które nie są aktywowane przez zimno, a raczej przez chemikalia, a także tradycyjne receptory zimna. Neurony te obecne są zarówno w OUN, jak i w PNS, jednak różnią się od neuronów, które odczuwają ból.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszych przedstawicieli handlowych lub na stronę Ugo Basile.

Publikacje

Method paper

  • N.B. Eddy & D. Lembach: “Synthesis, Anti-Inflammatory and Analgesic Activity of Pyrido [2, 1-b] Quinazoline Derivatives” J Pharma Exp 953: 703-385, 1953