Wskazówki dotyczące udanej operacji cewnikowania naczyń u gryzoni i wydłużenia czasu drożności cewnika
Obejrzyj webinar Instech: Wskazówki dotyczące udanej operacji cewnikowania naczyń u gryzoni i wydłużenia czasu drożności cewnika
Abstrakt: Cewnikowanie naczyń gryzoni jest powszechnym zabiegiem chirurgicznym stosowanym w całej społeczności badawczej. Wiele badań wymaga dostępu do układu krążenia, niezależnie od tego, czy chodzi o infuzję związków, pobranie krwi, czy jedno i drugie. Pierwszym krokiem w kierunku uzyskania dostępu naczyniowego jest wykonanie udanej operacji przy zachowaniu ścisłych technik aseptycznych i atraumatycznych. Jeśli chodzi o umieszczenie cewnika w naczyniu krwionośnym, jest o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Ostateczne położenie końcówki cewnika w naczyniu ma ogromne znaczenie dla czasu drożności i pomyślnego wyniku operacji. Korzystając z punktów orientacyjnych lub dokonując pomiarów podczas wykonywania zabiegu, można przewidzieć położenie końcówki cewnika i radykalnie zwiększyć skuteczność zabiegu oraz drożność cewnika. Na czas drożności wpływają inne czynniki, takie jak zastosowanie systemu zamkniętego, materiał cewnika i profil końcówki, sterylność elementów oraz zastosowanie techniki nadciśnienia podczas blokowania cewnika.
Prelegentka: Andrée Lapierre
Jej doświadczenie zawodowe obejmuje ponad 30 lat badań na zwierzętach, z czego przez ostatnie 25 lat skupiała się na gryzoniach i zabiegach chirurgicznych. Andrée pracowała w Jackson Laboratory przez 22 lata, gdzie przez ponad 12 lat była kierownikiem oddziału usług chirurgicznych, a przez 21 lat stanowiła integralną część zespołu chirurgicznego. Od września 2022 r. jest globalnym dyrektorem ds. edukacji i wsparcia chirurgicznego w Instech Laboratories, Inc. Andrée ma rozległe doświadczenie w szkoleniu w zakresie procedur chirurgicznych na szczeblu krajowym i międzynarodowym od 2004 r. Posiada dyplom w dziedzinie nauk o zdrowiu zwierząt oraz certyfikat AALAS (American Association of Laboratory Animal Science) na 3 różnych poziomach technicznych (ALAT, LAT, LATG) oraz na poziomie menadżerskim (CMAR, Certified Manager of Animal Resources). Posiada również certyfikat SRS (Surgical Research Specialist) wydany przez Academy of Surgical Research.