Trainings

Microscopy Imaging Demo-Tour - spotkanie ibidi&Zeiss

Chcesz sprawdzić obrazowanie na świetnej jakości płytkach i szalkach ibidi przy użyciu mikroskopu Zeiss?
Interesujesz się eksperymentami w przepływie?
Potrzebujesz rozwiązań do długoterminowych eksperymentów obrazowania w trakcie inkubacji komórek?

W kwietniu Animalab wraz z ibidi i Zeiss zapraszają do udziału w demo-tour. W Poznaniu, Warszawie i Krakowie odbędą się wykłady oraz część praktyczna demonstracji.

ibidi Zeiss demo tour 2024.png

W ramach prezentacji demo-tour każdy z uczestników weźmie udział:

  • w wykładach prowadzonych przez specjalistów Zeiss i ibidi - godz. 9:00-11:00
  • 2-godzinnej części praktycznej - prezentacji z wykorzystaniem mikroskopy Zeiss Axiovert 5 digital oraz płytek i szalek ibidi charakteryzującymi się świetnymi parametrami optycznymi
  • demonstracji systemu pomp ibidi do eksperymentów w przepływie
  • demonstracji nastolikowego systemu ibidi do inkubacji komórek do długotrwałych eksperymentów połączonych z obrazowaniem

W ramach Animalab-Zeiss-ibidi demo tour gwarantujemy:

  • małe grupy uczestników części praktycznej - do 10 osób w grupie
  • możliwość skorzystania ze sprzętów demonstracyjnych dostępnych w części praktycznej (mikroskop Zeiss Axiovert 5 digital, system pomp ibidi, system inkubacji ibidi, płytki i szalki ibidi)
  • możliwość dyskusji ze specjalistami Zeiss i ibidi
  • poczęstunek
  • komplet materiałów
  • certyfikat uczestnictwa

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Microscopy imaging demo-tour odbywające się w Poznaniu zostało objęte patronatem Prorektora Uniwersytetu im. Adamam Mickiewicza w Poznaniu, pana prof. dr. hab. Michała Banaszaka oraz patronatem Dyrektora Centrum Zaawansowanych Technologii UAM pana profesora dr. hab. Bronisława Marciniaka.

Patrona Poznan UAM CZT.png

 

 

 

 

 

 

 

 

Program demo-tour dla wydarzenia w każdym mieście jest taki sam. Prosimy o wybór i rejestrację na wydarzenie w pasującym Państwu mieście.

9:00 - 10:00

Techniki mikroskopowe stosowane w badaniach przyżyciowych - Carl Zeiss Sp. z o. o.

W  badaniach przyżyciowych techniki mikroskopowe odgrywają kluczową rolę w poznawaniu struktury i funkcji komórek oraz tkanek. W tym wykładzie omówimy różnorodne metody mikroskopowe, takie jak mikroskopia świetlna, konfokalna oraz superrozdzielcza i przedstawimy ich zastosowanie w obrazowaniu żywych komórek, analizie interakcji międzykomórkowych oraz badaniach dynamiki komórkowej. Ponadto omówimy najnowsze technologiczne postępy w dziedzinie mikroskopii, które pozwalają na coraz dokładniejsze i precyzyjniejsze obserwacje.

Prowadzący: Poznań – Marcin Gapiński, Warszawa- Maciej Czerwiec, Kraków – Marcin Szeligiewicz

10:00 - 11:00

ibidi – cells in focus: Funkcjonalne testy komórkowe 2D i 3D oraz mikroskopia komórkowa dopasowana do Twoich potrzeb- ibidi GmbH*

Obrazowanie żywych komórek służy jako narzędzie analityczne do badania funkcji komórkowych, interakcji i dynamiki w celu lepszego zrozumienia procesów komórkowych, a także mechanizmów chorób. Obrazowanie żywych komórek w wysokiej rozdzielczości wymaga szczególnej dbałości o optykę, w tym o komory do obrazowania o najwyższych właściwościach optycznych. Zaczyna się już od wyboru odpowiedniej powierzchni i formatu płytek bądź szalek do obrazowania. Podczas seminarium przedstawimy różne formaty licznych zastosowań funkcjonalnych testów komórkowych i obrazowania żywych komórek. Odkryj dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania ibidi do hodowli komórek i obrazowania w wysokiej rozdzielczości równolegle w konfiguracji testów 2D lub 3D. Poznaj wskazówki i porady, jak poprawić jakość obrazu w drodze do wyników naukowych i poszszerzyć swoje eksperymenty z obrazowaniem.

Prowadząca: Dajana Preuss  / *wykład w języku angielskim

11:00 - 13:00 - część praktyczna dla maks. 20 uczestników: podział na podgrupy 1A i 1B

13:00 - 15:00 - część praktyczna dla maks. 20 uczestników: podział na podgrupy 2A i 2B