Allentown

System klatek indywidualnie wentylowanych BCU-2™ do laboratoriów klasy BSL3

Kod BCU-2

System IVC - BCU-2 został zaprojektowany we współpracy z klientami, którzy szukali alternatywy dla komór rękawicowych. Firma Allentown wprowadziła na rynek pierwszy BCU w 1997 r. i od ponad 20 lat pozostaje złotym standardem w systemach klatek stosowanych do ochrony biologicznej.

Dowiedz się więcej o produkcie
Cechy

System BCU2 przeznaczony jest do przetrzymywania myszy, chomików i szczurów. 

Cechy produktu:

  • Uszczelniony system IVC pracujący w module podciśnienia
  • Opatentowana technologia 4-punktowego uszczelnienia zapewnia całkowitą szczelność systemy i najwyższej klasy bezpieczeństwo
  • Certyfikowana filtracja HEPA
  • Ergonomiczna obsługa klatki, niski poziom stresu dla zwierząt i personelu

Certyfikowana filtracja HEPA

BCU-2 wyposażony jest certyfikowany filtr HEPA który jest ponownie walidowany po instalacji jednostki u klienta.  a następnie ponownie certyfikuje cały system na miejscu. Jednostka filtrująca jest zamocowana na sztywno na regale dzięki czemu unikamy niebezpieczeństwa rozłączenia się jednostki wentylujące od regału w przypadku zastosowania niezależnej wieży wentylacyjnej. Specjalny system montażu wentylatora zapewnia całkowite bezpieczeństwo i brak wibracji potwierdzonego certyfikatem. 

Opatentowane 4-punktowe uszczelnienie

Po usunięciu klatki z systemu Allentown BCU-2 dwa porty w klatce i dwa w stelażu są jednocześnie, automatycznie zamykane. Jest to opatentowany przez Allentown 4-punktowy system uszczelnienia za pomocą szybkozłączek. Po wyjęciu klatki z regału dochodzi do całkowitego uszczelnienia klatki oraz regału.Te innowacyjne rozwiązanie jest opatentowane i nie można go znaleźć nigdzie indziej niż w rozwiązaniach regałów Allentown. Patent USA 6.308.660

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Nie stosujemy w rozwiązaniach dla laboratoriów klasy BSL3 wewnętrznych filtrów HEPA w klatkach IVC z powodu braku skutecznej możliwości (i nieopłacalnej czasowo) certyfikacji tych filtrów na poziomie klatki, oraz wysokich kosztów wymiany tego typu filtrów. 

Lider ergonomii

Dobre samopoczucie zwierząt i personelu opiekuńczego jest najważniejsze. Firma Allentown zaprojektowała prosty i ergonomiczny system dokowania do klatek, zapewniający mniej stresu i wibracji dla zwierząt badawczych. System dokowania klatek Allentown, sprawdzony przez niezależnego ergonomistę, jest płynny i łatwy w użyciu.

Modele
Nazwa
BCU2 Mice  Regał IVC BCU 48 klatkowy, pojemność do 240 myszy Otrzymaj ofertę
BCU2 ATU Mice  Mobilny regał IVC BCU 12 klatkowy, pojemność do 60 myszy Otrzymaj ofertę
BCU2 Rats  Regał IVC BCU 30 klatkowy, pojemność do 60 szczurów Otrzymaj ofertę