René Remie Surgical Skills Centre

Kurs zakładania zacisku glukozowego u swobodnie poruszających się szczurów oraz myszy - moduł GC

Kod PrM GC

RRSSC, Instech oraz Novo Nordisk Foundation Center zajmujące się podstawowymi badaniami metabolicznymi z dumą ogłaszają nowo utworzony praktyczny kurs laboratoryjny dotyczący bezstresowej techniki zakładania klamry glukozowej u swobodnie poruszających się myszy oraz szczurów. Kurs trwa 7 dni i jest organizowany w miejscowości Almere w Holandii. Zapytaj o dostępne terminy szkoleń!

Dowiedz się więcej o produkcie
Zobacz inne produkty w zastosowaniach
Cechy

Kurs powstał we współpracy z dr Davidem Wassermanem oraz Vanderbilt Mouse Metabolic Phenotyping Center, dzięki czemu możemy skorzystać z ich bogatego doświadczenia w stosowaniu najnowocześniejszych technik dotyczących zakładania zacisku glukozowego, które są stale rozwijane i udoskonalane od prawie 20 lat w Vanderbilt MMPC.

Pod koniec lat siedemdziesiątych, czyli od momentu powstania klamry glukozowej, technika ta stała się złotym standardem do oceny funkcji komórek beta, a także aktywności insuliny i transportu glukozy w badaniach in vivo. Na przestrzeni lat, metoda zaciskowa była wielokrotnie modyfikowana, tak aby dostosować ją do szerokiej gamy organizmów modelowych wykorzystywanych w badaniach metabolicznych, począwszy od myszy aż po człowieka. Jednak ze względu na niewielkie rozmiary gryzoni (zwłaszcza myszy), wykonanie klamry zaciskowej u tych zwierząt stanowi nie lada wyzwanie techniczne trudne do pokonania (głównie ze względu na małą objętość krwi, którą można pobrać jako próbkę, a także ze względu na fakt, że cewniki do infuzji i pobierania próbek muszą być wszczepione chirurgicznie). W konsekwencji, aby uzyskać wiarygodne i powtarzalne wyniki, zakładanie zacisków u szczurów oraz myszy wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu oraz bardzo dobrych umiejętności mikrochirurgicznych.

Dlatego też, celem kursu zakładania zacisków glukozowych jest dostarczenie uczestnikom niezbędnych umiejętności zarówno do projektowania, wykonywania, jak i analizy przeprowadzanego eksperymentu dotyczącego zakładania klamry glukozowej u swobodnie poruszających się szczurów oraz myszy. Podczas szkolenia omawiane będą wszystkie etapy procesu: od operacji zwierząt aż po analizę otrzymanych danych. Uczestnicy kursu będą mieli okazję do zapoznania się z różnorodnymi technikami chirurgicznymi, a także procedurami eksperymentalnymi niezbędnymi do wykonania zacisku u wybranych gatunków gryzoni.
Ponadto, dzięki naszym wykładom na temat znaczników izotopowych, a także dyskusji na temat projektowania eksperymentów i analizy danych, uczestnicy zdobędą wiedzę pozwalającą w pełni wykorzystać potencjał techniki zakładania klamry glukozowej. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy uczestnikom kursu, którzy muszą regularnie wykonywać klamry glukozowe, aby mogli wdrożyć tę trudną technikę w swoich laboratoriach.

Informacje organizacyjne

Każdy uczestnik kursu posiada własny zestaw wyposażony w mikroskop wraz ze wszystkimi mikronarzędziami chirurgicznymi, materiałami do zakładania szwów oraz wolnymi od patogenów szczurami i myszami laboratoryjnymi. Maksymalna liczba uczestników na dany kurs jest ograniczona do 8 osób.

Opłata rejestracyjna obejmuje:

  • Numerowany certyfikat
  • Skrypt ze wszystkimi omawianymi slajdami PowerPoint
  • Dokumentację stosowanych narzędzi chirurgicznych, cewników oraz mikroskopów operacyjnych
  • Lunch oraz napoje bezalkoholowe (w tym kawa i herbata)