Curiosis

Cellpuri - jednorazowy chip do koncentrowania komórek

Cellpuri, to jednorazowy chip, który pozwala na sortowanie oraz wzbogacanie komórek bez użycia metody wirowania. Komórki rozdzielane są wewnątrz mikrokanałów w oparciu o właściwości reologiczne. Zawiesina komórek przechodzi przez mikrokanały w celu odfiltrowania zużytej pożywki, a następnie jest wzbogacana w kanale wyjściowym.

Dowiedz się więcej o produkcie
Cechy
  • Łatwy w użytku, jednorazowy chip przeznaczony do wzbogacania komórek
  • Możliwość wzbogacania komórek ponad 20 razy w ciągu 2 minut
  • Przepływ medium bez konieczności wirowania, co minimalizuje uszkodzenia komórek
  • Wszystkie procesy można przeprowadzać na czystym blacie roboczym
  • Do 95% odzysku podczas płukania komórek
  • Redukcja liczby błędów poprzez zautomatyzowanie procedur wzbogacania za pomocą pompy strzykawkowej


Czym jest Technologia Filtracji Bezfiltrowych (tzw. FLF, z ang. Filterless Filter Technology)

FTF, to technologia opracowana przez firmę Curiosis, która oparta jest na procesie mikroprzepływu oraz separacji i skupianiu komórek wewnątrz kanałów. Liczne kanały wielkości mikrometrów znajdujące się wewnątrz chipa tworzą tzw. przepływ reologiczny, który oddziela, koncentruje, a następnie usuwa cząsteczki z roztworu o określonej wielkości. Mikrokanały zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sortować komórki zgodnie z ich rozmiarem, tj. większe komórki są kierowane w jedną stronę, podczas gdy mniejsze komórki przepływają losowo osią boczną i łączą się ostatecznie po drugiej stronie kanału. Technologię FLF można zastosować m.in. do wzbogacania komórek, separacji krwinek białych czy oddzielania osocza krwi. 

Wzbogacanie komórek przez system Cellpuri

Cellpuri skutecznie oddziela komórki HL-60 od pożywki hodowlanej bez konieczności ich wirowania. Ponadto, zaobserwowano ponad 20-krotne wzbogacenie w komórkach HL-60 (z początkowym stężeniem 4,9 x 106 komórek/ml do 121,2 x 107 komórek/ml).

Zmniejszenie zlepiania się komórek dzięki chipowi Cellpuri

Komórki adherentne (w tym komórki MCF7) posiadają tendencję do tworzenia skupisk podczas przeprowadzania pasażu komórkowego. Ale jak pokazano na powyższych rysunkach, wzbogacanie za pomocą systemu Cellpuri zmniejsza zlepianie się komórek, w przeciwieństwie do procesu wirowania, podczas którego dochodzi do tworzenia się osadu komórek, a tym samym zwiększa to liczbę zbrylających się komórek.