Webinars Life webinars

NEXT-GEN GENETICS

Genetyka jest obecnie w centrum medycyny precyzyjnej. Przewidywanie podatności na choroby, odkrywanie nieznanych wcześniej ścieżek terapii i zrozumienie, dlaczego niektóre osoby są odporne na choroby, można osiągnąć dzięki współczesnym badaniom genetycznym. Dowiedz się, w jaki sposób JAX jest pionierem precyzyjnych modeli genetycznych chorób do zwalczania wcześniej nieuleczalnych schorzeń. Genetyka nowej generacji będzie kluczem do odkrywania nowych metod leczenia.

2021-jaxtaposition-assets_may5_final_v2-webheader.jpg

Dołącz do JAX, aby porozmawiać o przyszłości genetyki i szybkiej poprawie opieki medycznej.

W przypadku pytań, skontaktuj się z JAX Advancement Events advancementevents@jax.org

Prowadzacy

Edison T. Liu, M.D., President and CEO 

ed-liu2019 President and CEO JAX.jpg

Dr Liu dołączył do JAX po założeniu i kierowaniu Instytutem Genomu w Singapurze. Jego badania naukowe koncentrują się na funkcjonalnej genomice ludzkich nowotworów, badając regulację genów w skali genomu, która moduluje biologię raka. Jego laboratorium bada sygnatury ekspresji w raku piersi, które definiują zaburzenia biochemiczne i genetyczne, a także regulację transkrypcji receptorów estrogenowych. Praca dr Liu obejmuje biologię raka, genomikę, genetykę człowieka i epidemiologię molekularną.

Robert Burgess, Ph.D., Professor

burgess-hrobert prof.jpg

Dr Robert Burgess uzyskał stopień doktora w obszarze neuronauk na Uniwersytecie Stanforda w 1996 roku i rozpoczął pracę z myszami nad badaniem rozwoju układu nerwowo-mięśniowego jako staż podoktorancki na Washington University w St. Louis w latach 1996-2001. W 2001 roku założył własny program badawczy w The Jackson Laboratory, a jego praca skupiała się na genach związanych zarówno z zaburzeniami neurorozwojowymi, jak i chorobami nerwowo-mięśniowymi. Stworzenie tych mysich modeli chorób ludzi jest dwojakie. Po pierwsze, mechanizm choroby można szczegółowo zbadać, aby zidentyfikować cele terapeutyczne, które są często całkowicie nieznane w przypadku rzadkich chorób. Po drugie, te mysie modele można wykorzystać w „badaniach przedklinicznych” do testowania możliwych terapii i generowania wstępnych danych do późniejszych badań klinicznych na pacjentach. Ostatnio głównym celem laboratorium Burgess była dziedziczna neuropatia obwodowa lub choroba Charcota-Mariego-Tootha (CMT). Opracowano mysie modele kilku form CMT oraz przetestowano zarówno terapię genową, jak i strategie farmakologiczne. Zewnętrznie dr Burgess zasiada w panelu przeglądowym NIH ds. Biologii komórkowej i molekularnej neurodegeneracji oraz w kilku Radach Doradczych, w tym w Fundacji Talia Duff (CureCMT4J), Fundacji Dziedzicznej Neuropatii i Stowarzyszeniu Charcot-Marie-Tooth.

Cathleen (Cat) Lutz, Ph.D., M.B.A., Senior Director, Mouse Repository & In Vivo Pharmacology/Rare and Orphan Disease Center

lutz_cat seniora director JAX.jpg

Dr Lutz jest dyrektorem Centrum Chorób Rzadkich i Sierocych w The Jackson Laboratory i nadzoruje rosnącą kolekcję ponad 11 500 unikalnych szczepów myszy wykorzystywanych w badaniach biomedycznych. Dr Lutz jest głównym badaczem wielu grantów sponsorowanych przez NIH, w tym JAX Center for Precision Genetics, którego celem jest zmodyfikowanie genetyczne określonych mutacji genetycznych występujących w populacji ludzkiej w myszach. Pełni również funkcję dyrektora Programu Farmakologii i Testów Skuteczności In Vivo w Bar Harbor, który łączy się ze społecznością biofarmaw celu poszukiwania nowych terapii w różnych obszarach chorobowych.

Z wykształcenia neurobiolog, dr Lutz prowadzi badania nad chorobami neurodegeneracyjnymi, w tym rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA), ataksją Friedericha, stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS) i otępieniem płata czołowo-nerwowego (FTD). Jej laboratorium ściśle współpracuje z fundacjami i naukowcami rozwijając charakterystyki i walidacje modeli myszy, które wspierają ich cele badawcze i odkrywanie leków.