Webinars Life webinars

Narzędzia do obrazowania żywych komórek

Jeśli jesteś zainteresowany…

  • utrzymaniem żywych i zdrowych komórek pod mikroskopem
  • łączeniu doskonałej optyki i optymalnych warunków hodowli komórkowej
  • możliwościami długoterminowego obrazowania żywych komórek w super rozdzielczości za pomocą mikroskopu RCM2
  • oglądaniem na żywo ekspresji markera LifeAct F-actin w RCM2?

zapraszamy serdecznie do udziału w webinarze.

Webinar outline

Podczas eksperymentów z obrazowaniem żywych komórek kluczowe jest ustalenie i utrzymanie warunków fizjologicznych w mikroskopie. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, potrzebujesz precyzyjnego projektu eksperymentalnego i odpowiednich narzędzi. Mikroskopia żywych komórek oferuje wiele nowych możliwości lepszego zrozumienia dynamiki biologicznej w komórkach. Podczas tego seminarium internetowego Christiane Thanisch (ibidi) opowie o rozwiązaniach do obrazowania żywych komórek, systemie ibidi Stage Top Incubation System i wizualizacji żywych komórek markerem LifeAct F-Actin.

Ponadto Jeroen Kole (confocal.nl) zaprezentuje na żywo nowy mikroskop konfokalny Re-scan Confocal Microscope 2 (RCM 2) przy wykorzystaniu ekspresji LifeAct w żywych komórkach Hela.

Prelegenci

Christiane Thanish ibidi.jpg

Dr. Christiane Thanisch
Life Science Sales and Application Manager, ibidi GmbH

Christiane studiowała biologię na KIT Karlsruhe i na Uniwersytecie w Marburgu i uzyskała tytuł doktora z biologii / onkologii nowotworów. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę jako specjalista ds. Zastosowań w zespole wsparcia technicznego komórek pierwotnych i macierzystych w PromoCell. W 2017 roku dołączyła do ibidi jako kierownik sprzedaży i aplikacji w zakresie instrumentów impedancyjnych ECIS w Europie oraz sprzedaży bezpośredniej dla naszych klientów ibidi w Holandii, Luksemburgu i Irlandii.

 

Jeroen Kole.png

Jeroen Kole
Product Application Specialist, confocal.nl

Jeroen studiował biologię na Saxion University of Applied Sciences. Po kilkuletniej pracy w mikroskopii AO2M w VU Medical Center w Amsterdamie, dołączył do Confocal.nl w 2018 roku jako specjalista ds. Zastosowań produktów. Jeroen ma duże doświadczenie w mikroskopii. Pracuje z żywymi komórkami na kilku mikroskopach, w tym w systemach szerokopasmowych, konfokalnych, STED, Lightsheet i RCM, a obecnie jest odpowiedzialny za sieć dystrybutorów Confocal.nl w USA.

 

Poznaj całą ofertę ibidi do prac z żywymi komórkami.