Webinars Life webinars

Zostań ekspertem w testach przepływu - Hodowla komórek w przepływie

Ten kurs opiera się na podstawowej wiedzy biologicznej, odnoszącej się do kilku typów komórek przylegających, takich jak komórki śródbłonka w naczyniu krwionośnym, które są narażone na naprężenia ścinające in vivo. Hodowanie komórek in vitro w warunkach perfuzji symuluje ten bodziec mechaniczny i indukuje bardziej fizjologiczne zachowanie.

Szkolenie ibidi obejmie wszystkie aspekty tworzenia eksperymentów z komórkami w przepływie. Dowiesz się, jakie krytyczne czynniki należy wziąć pod uwagę podczas przeprowadzania eksperymentów przepływowych. Obejmują one różne parametry fizyczne, takie jak szybkość ścinania, szybkość przepływu, lepkość i obliczenia naprężeń ścinających. Zostaną zademonstrowane również pomocne wskazówki i triki dotyczące praktycznej obsługi mikropłytek kanałowych ibidi.

Dzięki kursowi zostaniesz wyposażony w zaawansowaną wiedzę i lepsze zrozumienie niezbędnych narzędzi do przeprowadzania eksperymentów przepływowych.

Do udziału kursie ibidi nie są wymagane żadne sterylne stoły robocze ani komórki. Weź udział w kursie w zaciszu swojego biura lub domu.

Grupa docelowa

Ten kurs jest skierowany do wszystkich naukowców i pracowników technicznych, którzy mają doświadczenie z kulturami komórkowymi i sterylnymi technikami pracy oraz chcą założyć hodowlę komórkową w eksperymentach przepływowych przy użyciu mikropłytek kanałowych ibidi.

Jeśli jesteś zainteresowany, miejsce jest ograniczone, więc zarejestruj się już dziś!

Harmonogram

Dzień 1

  • Wprowadzenie do hodowli komórek w przepływie
  • Fizyczne tło przepływu cieczy w kanałach
  • Wskazówki i porady dotyczące obsługi mikropłytek kanałowych ibidi

Dzień 2

  • Wskazówki i porady dotyczące przygotowania eksperymentu przepływowego w laboratorium
  • Specjalne aplikacje przepływowe
  • Dyskusja na temat własnych celów eksperymentalnych i ustawień