Analiza obrazów komórek

Kliknij i pobierz najnowszy katalog płytek, szalek i systemów ibidi do badań komórkowych.

Obrazowanie żywych komórek jest szeroko stosowaną techniką biologiczną do badania zarówno funkcji jak i interakcji komórek w czasie rzeczywistym. Pozwala to na lepsze zrozumienie złożonych procesów metabolicznych oraz dynamiki biologicznej jaka zachodzi wewnątrz żywych komórek. Za pomocą mikroskopii możliwe jest badanie między innymi procesów migracji komórek, analizę interakcji komórka-komórka czy monitorowanie lokalizacji danych cząsteczek. Jednak, aby otrzymać prawidłowe wyniki testu, podczas całego eksperymentu obrazowania, komórki muszą zachować swoją funkcjonalność. Dlatego też, aby móc właściwie zinterpretować zmiany zachodzące w obrębie żywej tkanki, proponujemy Państwu komorę do obrazowania skrawków wyposażoną w płytę grzewczą, dzięki której możliwe jest zachowanie odpowiednich warunków temperaturowych mikrośrodowiska. Poza tym posiadamy również internetowe oprogramowane przeznaczone do zdalnej analizy wykonanych obrazów. Oprogramowanie ibidi to idealne rozwiązanie do przeprowadzania takich doświadczeń jak: obrazowanie procesu gojenia ran czy analiza obrazu procesu tworzenia się naczyń krwionośnych. Taki internetowy program do ilościowej analizy obrazu, to kompletne rozwiązanie, które w zaledwie kilka kroków pozwoli na szybką i precyzyjną analizę obrazu związaną z procesami gojenia się ran. Analiza obrazów żywych komórek, to duży skok milowy, dzięki któremu można dowiedzieć się jeszcze więcej o biologii żywych komórek w porównaniu do analizy utrwalonego materiału.

Zalety oprogramowania do analizy obrazu:

  • Precyzyjna interpretacja obrazów uzyskanych z eksperymentów na żywych komórkach np. dynamiki migracji komórkowych, procesów gojenia się ran czy procesów tworzenia się struktur naczyń krwionośnych
  • Szybka kwantyfikacja procesów angiogenezy
  • Obiektywna i powtarzalna analiza wyników
  • Proste i szybkie przetwarzanie danych (brak konieczności posiadania dodatkowych sprzętów czy oprogramowania)

Aby ustalić jak najlepsze warunki fizjologiczne badanych struktur komórkowych, warto skontaktować się z naszymi ekspertami, którzy chętnie pomogą dopasować niezbędny sprzęt oraz oprogramowanie pod dany eksperyment, tak aby utrzymać optymalne warunki środowiskowe i otrzymać najlepszą analizę obrazów komórkowych.